fbpx

Wielkość czcionki:

  • A
  • A
  • A

Kontrast strony:

  • A
  • A
  • A

AKCES Edukacja na portalach społecznościowych

LEGO® Education SPIKE™ Prime

Dotknij programowania!

 

LE SPIKE Prime Lifestyle 1HY19 45680 01

LEGO® Education ogłasza swój nowy zestaw robotyki SPIKE Prime, który ma na celu wprowadzenie młodszego ucznia do robotyki, inżynierii i kodowania w sposób, który jest prostszy i bardziej ukierunkowany na cele dydaktyczne niż zestawy Mindstorms.

45678 ModDetail 36

Nowy zestaw LEGO® Education SPIKE™ Prime jest dedykowany dla dzieci w klasach 4-8 szkoły podstawowej. Zawiera 523 elementy Technic i jest zaprogramowany za pomocą aplikacji stworzonej przez LEGO®, opartej na języku Scratch. LEGO® wprowadza również kilka nowych elementów Technic, takich jak rama 3x3 używana do ułatwienia budowy, płyta podstawy, która może być używana do prototypowania projektów uczniów, nowe koła, które są łatwe do zamontowania na silnikach, a nawet klipsy do trzymania kabelków w porządku.

45678 Prod 01

Skrzynka SPIKE Prime zawiera trzy silniki, trzy czujniki i Smart Hub, centralną kostkę zawierającą sześć portów, głośnik, matrycę świetlną 5x5, żyroskop 6-osiowy, Bluetooth i akumulator. Opakowanie służy również jako pojemnik do przechowywania i sortowania wszystkich elementów.

Rozwiązanie SPIKE Prime jest zorientowane na cel, więc zamiast poprosić uczniów o stworzenie robotów przy użyciu setek klocków Technic, zestaw zmusza ich do rozwiązywania problemów, dając jedynie wskazówki i konkretny cel. Nowi uczniowie mogą w szybki sposób zacząć pracę w trakcie 45-minutowych lekcji, które uczą krytycznego myślenia i umiejętności rozwiązywania problemów. LEGO oferuje również scenariusze dla nauczycieli, aby bez problemu mogli realizować zajęcia w klasie.
Gdy dzieci zdobędą doświadczenie w budowaniu i programowaniu, mogą przejść do bardziej zaawansowanych projektów, które dają możliwość większej kreatywności w projektowaniu, a także zmuszają do testowania i oceny prototypów.

LEGO SPIKE PRIME JEST JAK MINDSTORMS DLA KLAS 4-8

LE SPIKE Prime Lifestyle 1HY19 45678 03

Aplikacja LEGO Education SPIKE, która służy do programowania rozwiązania SPIKE Prime, opiera się na środowisku kodowania metodą „przeciągnij i upuść”, dzięki któremu młodsze dzieci będą mogły szybko się wdrożyć. Jest obsługiwana przez urządzenia z Chrome, Windows 10, Mac, Android i iOS. LEGO używa własnej implementacji Scratcha dla SPIKE Prime – jednej z najpopularniejszych platform programistycznych, używanych przez nauczycieli w szkołach podstawowych.

SPIKE Prime będzie sprzedawany na wszystkich rynkach od 9 stycznia 2020.

Autor: Bartosz Sobkowiak

Newsletter

Zapisz się już teraz