Wielkość czcionki:

 • A
 • A
 • A

Kontrast strony:

 • A
 • A
 • A

AKCES Edukacja na portalach społecznościowych

Ambasador Przyjaznej Edukacji

Zabawa to nie tylko rozrywka.
Jest wiele sposobów na naukę!

 

Wierzymy, że każde dziecko zasługuje na angażującą edukację. Naukowcy i inżynierowie, którzy jutro będą zmieniać świat, siedzą dzisiaj w szkolnych ławkach i czekają na inspirujące wyzwania. Wiemy jak rozpalić ich zaangażowanie dzięki systemowi LEGO® Education i chcemy dzielić się tym doświadczeniem z innymi. W tym celu tworzymy ogólnopolską sieć wymiany doświadczeń i wsparcia merytorycznego dla użytkowników rozwiązań LEGO® Education – Program Ambasador Przyjaznej Edukacji.

 

Jak chcemy tego dokonać?

W ramach sieci łączymy unikalne doświadczenia, wiedzę i kompetencje trzech środowisk:

str04b kopiaAKCES Edukacja
i Fundacja ALE Nauczanie

str04d kopia

Placówki oświatowe

str03c kopia

Partnerzy merytoryczni

 • Placówki oświatowe rozumieją potrzeby uczniów i specyfikę polskiej oświaty. We współpracy z zaangażowanymi dyrektorami i nauczycielami wdrażamy system LEGO Education. Nauczyciele zyskują nowe narzędzia, kompetencje oraz merytoryczne wsparcie do angażującej pracy z uczniami i realizowania wymagań Podstawy Programowej. Placówki włączają się w inicjatywy LEGO Education jak międzynarodowy turniej FIRST® LEGO® League, a przedszkola organizują regularne zajęcia dla dzieci i rodziców/seniorów. Ambasador buduje świadomość roli edukacji, dzieli się zdjęciami z zajęć w internecie, wymienia się pomysłami i inspiracjami na forum APE oraz podczas spotkań sieci APE, organizuje otwarte zajęcia dla innych nauczycieli, realizuje zaplanowane z partnerem merytorycznym badania, przyjmuje studentów na praktyki.
 • Partnerzy merytoryczni – środowisko akademickie i eksperci współpracują z placówkami celem rozwiązywania wyzwań codziennej pracy i czynieniu edukacji przyjaźniejszą. Prowadzą badania, kształcą przyszłych nauczycieli w sposób dostosowany do potrzeb uczniów i polskiego systemu edukacyjnego.
 • AKCES Edukacja i Fundacja ALE Nauczanie odpowiadają za wsparcie merytoryczne dla użytkowników rozwiązań LEGO® Education oraz koordynację programu. Pomożemy dobrać odpowiednie zestawy, trenerzy Akademii LEGO® Education przeprowadzą certyfikowane szkolenia dla kadry, wesprzemy w przygotowaniach do turnieju FIRST® LEGO® League, wspólnie zbudujemy bazę wiedzy i dobrych praktyk na forum. Zorganizujemy cykliczne, otwarte spotkania APE i konferencje z warsztatami, wesprzemy w inicjatywach placówki oraz funkcjonowaniu sieci APE.

 

Wartości Ambasadora Przyjaznej Edukacji

Nasze Wartości obrazuje logo:logo pionowe kopia2

 • Dłonie – fundamentem programu są zaangażowani ludzie, którzy swoją codzienną pracą czynią edukację przyjaźniejszą,
 • Latarnia zbudowana z klocków LEGO symbolizuje najważniejsze składniki programu: placówki oświatowe z uczniami, nauczycielami i rodzicami, środowisko akademickie i eksperckie oraz AKCES Edukacja z Fundacją ALE Nauczanie i systemem LEGO Education,
 • Światło – Ambasadorzy wskazują drogę do angażującej edukacji dzieląc się z innymi najlepszymi praktykami i swoim doświadczem.

Jest jeszcze jeden powód, dlaczego symbolem APE jest latarnia. By sprostać dzisiejszym wyzwaniom kaganek to już za mało ;)

 

Jak stać się Ambasadorem?

Krok 1. Skontaktuj się z Lokalnym Koordynatorem – Konsultantem Regionalnym AKCES Edukacja (zakładka Kontakt). Poznasz szczegóły funkcjonowania sieci w Twojej okolicy oraz otrzymasz Formularz Zgłoszeniowy APE.

Krok 2.  Razem z Lokalnym Koordynatorem zaplanujecie sposób realizacji wymogów formalnych (zapewnienie dostępu do rozwiązań oraz szkolenia dla kadry). Podpisanie Formularza Zgłoszeniowego oznacza zgłoszenie do Programu APE i uzyskanie statusu Kandydat APE.

Krok 3. Bądź jak Ambasador – realizuj Zadania APE, dziel się inspiracjami, sieciuj się na Forum APE.

Krok 4. Na koniec roku szkolnego dokonamy przeglądu realizacji Zadań APE. Pozytywny wynik jest przepustką do podpisania umowy i uzyskania Tytułu APE! :)

 

Zadania Ambasadora Przyjaznej Edukacji 

Przykłady Zadań APE na rok 2019/2020:

Po przesłaniu przez Placówkę Formularza Zgłoszeniowego do Lokalnego Koordynatora APE stworzony zostanie dedykowany plik z Zadaniami, który Placówka będzie na bieżąco aktualizować. 

Dodatkowe materiały

Newsletter

Zapisz się już teraz