fbpx

Wielkość czcionki:

  • A
  • A
  • A

Kontrast strony:

  • A
  • A
  • A

AKCES Edukacja na portalach społecznościowych

Poznaj bohaterów SPIKE Essential

 

Cieszymy się, że tu jesteś i że chcesz poznać Sofie, Leo, Daniela i Marię.
Poznawaj ciekawostki i przeżywaj niesamowite przygody na dalszych stronach kalendarza! Dołącz do ich wesołej zabawy!

 

DanielDaniel jest żądnym przygód i pomocnym artystą. Uwielbia budować i tworzyć nowe rzeczy. Jego ulubionym przedmiotem szkolnym jest plastyka. Daniel najbardziej lubi kolor zielony. Ma brata bliźniaka. Ukrytym talentem Daniela jest to, że potrafi obrócić się 30 razy z rzędu i nie kręci mu się potem w głowie! 

Daniel nie lubi szpinaku ani węży. Kocha za to psy. Lubi chodzić do szkoły, ale chciałby być lepszy z matematyki. Daniel uwielbia naprawiać różne rzeczy. Ciekawi go, jak są zbudowane. Zawsze śmieszą go żarty, które zaczynają się od słów „puk, puk”. Daniel nie lubi wcześnie wstawać, żeby pójść do szkoły. Jeździ do niej autobusem. Daniel uwielbia czytać historie o znajomych, którzy ratują sytuację. Gdy dorośnie, chce zostać architektem.

 

MariaMaria jest ciekawa świata, pomysłowa i nieśmiała. Lubi matematykę i grę na pianinie. Uwielbia rozwiązywać łamigłówki i łączyć różne rzeczy. Lubi też grać w koszykówkę ze swoją starszą siostrą. Ze wszystkich kolorów Maria najbardziej lubi niebieski. Jej ulubionym zwierzęciem jest modliszka. Gdyby mogła, Maria codziennie jadłaby ser! Nie przepada za owsianką i bardzo nie lubi burz z piorunami. 

 Maria lubi grać na komputerze. Chciałaby umieć lepiej programować. Uwielbia chodzić na spacery do lasu i szukać tam ciekawych owadów. Czuje się zawstydzona, gdy podczas lekcji nauczyciele ją odpytują, a ona nie zna odpowiedzi. Głupie odgłosy zawsze ją rozśmieszają! Do szkoły odprowadzają jątata i siostra. Maria lubi czytać opowiadania o superbohaterach. Gdy dorośnie, chce zostać lekarzem.

 

SofieSofie jest zabawna, kreatywna i lubi wygłupy. Uwielbia pływać i grać w tenisa. Marzy o tym, aby kiedyś zdobyć złoty medal na igrzyskach olimpijskich. W szkole Sofie najbardziej lubi uczyć się pisania. Uwielbia pisać o znanych sportowcach. Jej ulubiony kolor to pomarańczowy. Ze wszystkich zwierząt najbardziej lubi żółwie. Sofie złości się, gdy jej młodsza siostra pożycza jej rzeczy bez pytania.

 Jej ukrytym talentem jest to, że umie zrobić przerzut w tył. Sofie nie przepada za brukselką. Uwielbia przebywać w pobliżu oceanu. Potrafi wymienić ponad 100 nazw różnych gatunków ryb! Kreskówki zawsze ją rozśmieszają. Do szkoły jeździ swoim fioletowopomarańczowym rowerem. Gdy dorośnie, Sofie chce być dziennikarką.

 

LeoLeon jest wesoły, miły i trochę cichy. Uwielbia czytać. W plecaku zawsze ma jakąś książkę o kosmitach albo zombie. Bardzo lubi biegać — zawsze wtedy wyobraża sobie, że jest superszybki. Wie, że gdyby musiał, bez problemu uciekłby przed kosmitą albo zombie. Chciałby być lepszy z plastyki. Leon najbardziej lubi kolor żółty. Jego ulubionymi zwierzętami są żaby!

Chciałby mieć jedną w domu. Leon ma starszego brata oraz kota. Chłopcu nie podoba się, że jest niski. Nie może się doczekać, kiedy urośnie. Ukryty talent Leona polega na tym, że chłopiec umie wyrecytować alfabet od tyłu i to w trzech różnych językach. Strasznie boi się pająków! Wielkie niespodzianki zawsze go rozśmieszają. Jego mama codziennie zawozi go do szkoły, a potem go z niej odbiera. Gdy Leon dorośnie, chce tworzyć gry wideo.

 

Źródło zadania: materiały dydaktyczne LEGO® Education

Newsletter

Zapisz się już teraz