fbpx

Wielkość czcionki:

  • A
  • A
  • A

Kontrast strony:

  • A
  • A
  • A

AKCES Edukacja na portalach społecznościowych

PRACOWNIA FIZYCZNA 2021

Rezerwa Oświatowa to finansowe wsparcie jakie mogą otrzymać placówki edukacyjne między innymi na doposażenie pracowni przedmiotowych. Kryterium V Rezerwy Oświatowej w 2021 r. przeznaczona jest na doposażenie pracowni przyrodniczych. Dofinansowanie obejmuje wyłącznie zakup pomocy dydaktycznych i wyposażenia szkolnego niezbędnego do realizacji podstawy programowej z danego przedmiotu. W ramach dotacji można wnioskować o wyposażenie sali biologicznej, geograficznej, chemicznej i fizycznej.

Termin składania wniosków: 29.05.2021.

 Pracownia Fizyczna LEGO® Education SPIKE™ Prime & BricQ Motion Prime

 

45400 moddetail 17 lite

Pracownia pozwala na przeprowadzenie wielu różnych doświadczeń z następujących działów:

  • Ruch i siły
  • Energia
  • Ruch drgający i fale

oraz na wspomaganie rozwoju umiejętności opisanych w wymaganiach przekrojowych podstawy programowej fizyki w szkole podstawowej. Wykorzystanie narzędzi w oprogramowaniu SPIKE Prime pozwala na obrazowanie pomiarów w postaci wykresów czasowych. Eksperymenty mogą być auto-matyzowane w oparciu o programy pisane w języku Scratch lub w języku Python.

Pracownia nadaje się również do wspomagania realizacji zapisów podstawy programowej w obszarze matematyki, techniki oraz informatyki w klasach 4-8 SP. Dobrze sprawdzi się też przy prowadzeniu zajęć pozalekcyjnych.
Pracownia może zostać uzupełniona o narzędzia wspierające niestacjonarne formy nauczania – dodatkowe, małe zestawy klocków, które uczniowie mogą wykorzystywać np. w domu do realizacji zadań domowych lub wykonywania eksperymentów podczas lekcji zdalnych.
Częścią składową rozwiązania jest dostęp do zasobów e-learning – materiały związane z metodyką pracy (30h): edukacją przez działanie, pracą metodami inżynierskimi; materiały wspomagające nauczycieli w zarządzaniu pracownią i w korzystaniu z zestawów podczas lekcji (ok. 20h) oraz repozytorium dodatkowych scenariuszy zajęć.

Wyposażenie pracowni: BricQ Motion Prime 45678 Prod 01

 

Pobierz kalkulator obliczający wartość pracowni fizycznych

KALKULATOR


Pobierz ministerialny wniosek zgodny z wytycznymi MEN do złożenia w JST

WNIOSEK


 Potrzebujesz pomocy? Wypełnij formularz. Oddzwonimy!

Nieprawidłowe dane

Newsletter

Zapisz się już teraz