fbpx

Wielkość czcionki:

  • A
  • A
  • A

Kontrast strony:

  • A
  • A
  • A

AKCES Edukacja na portalach społecznościowych

LEGO® Education w Szubinie


logo szubin 1Już od września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Zespołu Szkół nr 2 w Szubinie będą mieć możliwość uczenia się z wykorzystaniem rozwiązań LEGO® Education. Jest to kompletny system dydaktyczny, który wspiera edukację STEAM (Science, Technology, Engeneering, Art, Math).

Kreatywność, pewność siebie oraz umiejętność współpracy w grupie to cechy ważne w rozwoju młodych ludzi jako uczniów i przyszłych pracowników. Elementy hands-on w edukacji dają bezpieczną przestrzeń do popełniania błędów i wyciągania z nich wniosków, pozwalają zrozumieć mechanizmy funkcjonujące w świecie, dzięki stosowaniu ich w praktyce. Rozbudzanie ciekawości sprawia, że zdobywanie wiedzy staje się przyjemnością, a informacje zostają zapamiętane na dłużej i wykorzystywane w rozwiązywaniu pojawiających się problemów.

21 sierpnia w trakcie w trakcie wydarzenia Zdrowy Szubin będzie możliwość zapoznania się z systemem LEGO® Education podczas warsztatów prowadzonych przez certyfikowanych trenerów Akademii LEGO® Education. Uczniowie szkół podstawowych będą mogli poznać metodę 6 Klocków (klasy młodsze) lub przetestować programowanie robota LEGO® Education SPIKETM Prime (klasy starsze).

FIRSTLego IconVert RGBSzkoły w trakcie roku szkolnego zaangażują się również w FIRST® LEGO® League Explore oraz Challenge - programy robotyczne, które inspirują do kreatywnego poszukiwania rozwiązań realnych problemów i wszechstronnie wspierają rozwój kluczowych umiejętności np. pewność siebie, komunikacja czy korzystanie z nowoczesnych technologii.

Zapraszamy na naszego bloga, na którym można znaleźć m.in. artykuły na temat wpływu budowania z klocków na rozwój, zalet edukacji hands-on, myślenia komputacyjnego i wiele innych. Obseruwjcie nas również na naszym profilu na Facebooku!

 

Do zobaczenia!

 

Newsletter

Zapisz się już teraz