Scenariusz zajęć z wykorzystaniem zestawu LEGO® Education BricQ Motion Essential
Wiek uczestników: : klasa 7
Liczba uczestników: 18 osób
Czas trwania zajęć: 45 minut
Autorka: Beata Dojlida
Nazwa placówki": Społeczna Szkoła Podstawowa nr 3, BTO
Link do strony placówki: : https://www.spolecznaszkola3.bialystok.pl/
Scenariusz powstał w ramach programu Ambasador Przyjaznej Edukacji
CELE OGÓLNE
- uczeń wypowiada się i używa języka matematycznego
CELE SZCZEGÓŁOWE
- Uczeń zna twierdzenie Pitagorasa
- Uczeń potrafi zapisać treść twierdzenia Pitagorasa w postaci wzoru przy standardowych i niestandardowych oznaczeniach
- Uczeń wyznacza dowolny brakujący bok trójkąta prostokątnego,
CZEGO POTRZEBUJESZ?
- zestawu LEGO ® Education BricQ Motion Essential
PRZEBIEG ZAJĘĆ
- Zaangażowanie (5min)
Przypomnienie wiadomości o trójkącie prostokątnym.
Wyjaśnienie co to są trójkąty pitagorejskie, trójkąt egipski oraz jak budować kwadraty
na bokach trójkąta prostokątnego pitagorejskiego. - Poszukiwanie (15 min)
Uczniowie poszukują rozwiązania problemu poprzez budowanie z klocków potrzebnych
do rozwiązania przykładów. - Wyjaśnienie (10 min)
Uczniowie używają zbudowanych modeli, sprawdzają, czy ich rozwiązanie działa, dzielą się z innymi swoimi pomysłami, opowiadają o swoim modelu. - Rozwijanie (10 min)
Uczniowie poszukują innych możliwych rozwiązań, sprawdzają możliwości stworzonego
modelu, ulepszają go. - Ewaluacja (5 min)
Podsumowanie pracy, lista kontrolna, samoocena, lub inne metody.
PRZYKŁADOWE ROZWIĄZANIA KONSTRUKCYJNE
Komentarze