fbpx

Wielkość czcionki:

  • A
  • A
  • A

Kontrast strony:

  • A
  • A
  • A

AKCES Edukacja na portalach społecznościowych

Kreatywna nauka na każdym poziomie edukacyjnym

W ofercie Akces Edukacja znajdą Państwo szeroki wybór programów edukacyjnych wykorzystujących klocki LEGO Education. Dzięki nim można rozwijać wiele przydatnych kompetencji dotyczących różnorodnych obszarów. Wśród nich między innymi kompetencje społeczne czy emocjonalne, a także związane ze sztuką, matematyką, przyrodą bądź językiem. 

Nowoczesne zajęcia z Lego Education

Oferujemy programy dostosowane do potrzeb dzieci w różnym wieku, na różnych poziomach edukacji. Wszystkie opracowane zostały zgodnie z podstawą programową, a ich atrakcyjna forma pozwala dzieciom nie tylko poznawać różnorodne zagadnienia w przyjemny sposób, ale też rozwijać umiejętność krytycznego myślenia, sprawnego wypowiadania się i wiele innych. Proponowane przez nas materiały dotyczą zarówno przedmiotów ścisłych, jak i humanistycznych. Ponadto pozwalają kształtować inteligencję emocjonalną. Dzięki nim nauczyciele mogą przygotować zajęcia gwarantujące dzieciom wszystkie ważne umiejętności, także te niezbędne do funkcjonowania we współczesnym świecie. Dzięki Lego Education dzieci już od najmłodszych lat mogą także rozwijać kompetencje związane z IT.

Programowanie dla dzieci

Czy możliwa jest nauka programowania w szkole podstawowej lub nawet wcześniej?

Technologia tak mocno zadomowiła się w naszej codzienności, że nie wyobrażamy sobie już bez niej świata. Nie dziwi nas także coraz większe zainteresowanie nowinkami technicznymi, a tym bardziej entuzjazm wobec nich dzieci. Do tego dziś zapotrzebowanie na rynku pracy na specjalistów związanych z branżą IT jest bardzo duże i ten trend się najwyraźniej utrzyma. Dziś już nie trzeba czekać do czasu studiów, by poznać języki programowania. Z dużym powodzeniem najmłodsi już teraz korzystają ze specjalnie opracowanych systemów nauki programowania. Współcześnie dzieci na całym świecie bawią się i rozwijają, wykorzystując najnowsze rozwiązania techniczne, takie jak chociażby programowanie wizualne

Robotyka w szkole

Pracownia robotyki w każdej szkole?

Elementy robotyki warto wprowadzać już na wczesnych etapach nauczania. Dzięki bogatemu asortymentowi przyjaznych dla dzieci zestawów LEGO Education możemy zaproponować właściwie rozwiązanie dla każdej grupy wiekowej. Tak doskonałe połączenie zabawy z nauką bez wątpienia zainteresuje wszystkie dzieci. Zajęcia z robotyki prowadzone w szkołach umożliwiają rozwój kreatywności, stymulują nieszablonowe myślenie, pomagają myśleć ciekawie i oryginalnie.