fbpx

Wielkość czcionki:

  • A
  • A
  • A

Kontrast strony:

  • A
  • A
  • A

AKCES Edukacja na portalach społecznościowych

Kursy robotyki dla nauczycieli

Samo narzędzie, nawet najpotężniejsze, będzie bezwartościowe bez umiejętności posługiwania się nim. Brak wewnętrznego przekonania nauczycieli do nowych rozwiązań sprawi, że zakup będzie nieefektywny. Dlatego szkolenia kadry dydaktycznej traktujemy jako kluczowy element całej współpracy. Posiadamy szeroką, popartą doświadczeniem wiedzę z zakresu programowania i robotyki w szkołach oraz wykorzystania rozwiązań LEGO Education. Zdajemy sobie sprawę jak istotnym elementem wdrożenia jest samo przekazanie posiadanych umiejętności. Z tego powodu, nasi Certyfikowani Trenerzy Akademii LEGO® Education to najlepsi eksperci, którzy chętnie podzielą się swoją rozległą wiedzą oraz zebranym przez lata doświadczeniem podczas szkoleń i kursów dla nauczycieli. Za wszystkie warsztaty odpowiada nasza Fundacja ALE Nauczanie, w jej imieniu zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem oraz katalogiem szkoleń.

Szkolenia z rozwiązań LEGO Education

Jak doskonale wiemy, nasze dzieci, gdy dorosną, rozpoczną pracę w zawodach, które dziś jeszcze nie istnieją. To na szkole ciąży obowiązek skutecznego przygotowania ich na to, co przyniesie przyszłość. Jest to niewątpliwie spore wyzwanie. Z pomocą przychodzą odpowiednie programy nauczania, pomoce dydaktyczne i wykwalifikowana kadra nauczycielska, od której zależy przecież tak wiele. To od niej dzieci i rodzice będą wymagać właściwych umiejętności oraz wiedzy.

Zestawy LEGO Education zostały specjalnie zaprojektowane, w celu rozwinięcia kreatywności i zwiększenia zaangażowania uczniów. Jednak, by dzieci skorzystały na tym jak najwięcej, potrzebne jest odpowiednie kształcenie nauczycieli. Podopieczni zasługują na pedagoga, który rozumie nowoczesną technologię i potrafi pokazać, jak w sposób twórczy jej używać. Szkolenia dla nauczycieli z zakresu LEGO Education, to doskonały krok w stronę lepszej przyszłości naszych dzieci.

Ważne, by uczyć rozwiązywania problemów, a nie samych narzędzi. Powiedzmy, że próbujemy nauczyć ludzi jak działa silnik. Tradycyjne podejście brzmiałoby: nauczymy wszystkiego o śrubokrętach i kluczach. Takie sposób uczenia jest bardzo trudny. Znacznie lepiej podejść do tego w ten sposób: To jest silnik. Rozbierzcie go na części pierwsze. - Ale jak mamy rozebrać go na części? - Oh, no tak, potrzebujecie śrubokręta.


Elon Musk

Współzałożyciel PayPal, Tesla Motors, SpaceX – na temat szkoły, którą stworzył dla pięciu swoich synów

Kadra naszych Trenerów to najlepsi eksperci, którzy chętnie podzielą się swoją rozległą wiedzą oraz zebranym przez lata doświadczeniem. Za szkolenia odpowiada nasza Fundacja ALE Nauczanie, zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem oraz katalogiem szkoleń.