fbpx

Wielkość czcionki:

  • A
  • A
  • A

Kontrast strony:

  • A
  • A
  • A

AKCES Edukacja na portalach społecznościowych

Przedszkole

Jak rozbudzić w dzieciach pasję do uczenia się?

W wieku przedszkolnym rozwija się umysł dzieci, ich umiejętności i zainteresowania. Na tym etapie nauka odbywa się głównie poprzez zabawę. Wiele tu zależy od kwalifikacji i postawy nauczycieli przedszkolnych, których zadaniem jest wspieranie podopiecznych we wszechstronnym rozwoju. Dzięki oferowanym przez nas rozwiązaniom dzieci mogą w przyjemny i angażujący sposób kształtować kompetencje społeczne, emocjonalne, logiczno-techniczne czy literackie. Proponowane zestawy dają wiele możliwości przeprowadzania zajęć dla przedszkolaków, podczas których mogą na przykład bawić się w odgrywanie ról, a przy tym rozwijać swoją wyobraźnie oraz uczyć się sprawnego wyrażania myśli. Polecamy między innymi "Pracownię rozwoju kompetencji językowych i literackich" czy "Pracownię rozwoju emocjonalnego".

Dzięki radosnej i niezwykle pasjonującej nauce z Lego Education, przedszkolne mury opuszczą kreatywne i ciekawe świata dzieci, pragnące ciągle zdobywać nowe umiejętności. Nasze zestawy umożliwiają również naukę programowania.

5

Filtry

Rozwijanie umiejętności dzięki Coding Express

Naukę programowania można z powodzeniem rozpocząć już w przedszkolu. Na pewno wiele osób spotkało się terminem STEAM oznaczającym kompetencje, które szczególnie ważne okażą się w przyszłości. Są to umiejętności w następujących obszarach: Science, Technology, Engineering, Arts, Mathematics, czyli nauce, technologii, inżynierii, sztuce, a także matematyce. Kolejnym istotnym pojęciem jest myślenie komputacyjne, oznaczające umiejętność rozwiązywania skomplikowanych problemów za pomocą nowoczesnych narzędzi - postawa, jaką każdy powinien starać się wykształcić i stosować.

Rozwiązania takie jak LEGO DUPLO Coding Express to doskonałe wprowadzenie do świata kodowania dla dzieci. Całość oparta na koncepcie pociągu umożliwia intuicyjnie zrozumieć pojęć sekwencji, pętli oraz instrukcji warunkowej. Poprzez zabawę pobudzamy przede wszystkim zdolność do krytycznego myślenia, pewność siebie i kreatywność. Rozwijamy także umiejętność współpracy z innymi oraz pozostałe ważne kompetencje społeczne i emocjonalne.