fbpx

Wielkość czcionki:

 • A
 • A
 • A

Kontrast strony:

 • A
 • A
 • A

AKCES Edukacja na portalach społecznościowych

Pracownia rozwoju społecznego

Nauczyciele przedszkolni stają przed wymagającym wyzwaniem. Muszą przygotować dzieci zarówno do dalszej edukacji w szkole, jak i do funkcjonowania w świecie. Budowanie kompetencji społecznych jest jednym z najważniejszych elementów składających się na rozwój dziecka. To czego przedszkolaki nauczą się teraz, będzie miało wpływ na resztę ich życia. Dzięki zestawom LEGO® Education dzieci mogą współpracować, budując doświadczenia w oparciu o rozpoznawanie uczuć innych ludzi, zwracając uwagę na różnice i podobieństwa oraz zdobywając wiedzę na temat tego w jaki sposób funkcjonuje społeczeństwo.

Kompetencje

Produkty

Cechy

Materiały dla nauczycieli

Załączone materiały, stworzone w oparciu o podstawę programową

Karty oceniania

Gotowe kryteria oceniania pozwalają monitorować postępy uczniów w nauce.

Instrukcja dla nauczyciela “Jak zacząć?”

Instrukcja dla nauczycieli, przedstawiająca poszczególne kroki, umożliwiające skuteczne wprowadzanie rozwiązań na lekcje.

Wsparcie techniczne

Nasz zespół wsparcia technicznego jest gotowy, aby udzielić Ci wszelkich odpowiedzi na techniczne pytania dotyczące produktów LEGO® Education. Jako jedyni w Polsce prowadzimy serwis gwarancyjny producenta.

Możliwość rozbudowania rozwiązań

Dodatki i rozszerzenia pozwolą zwiększyć możliwości rozwiązania, a pakiety części zamiennych uzupełnią braki

Rozwijane umiejętności

Mówienie i słuchanie, opowiadanie i słuchanie, odgrywanie ról, kreatywność, współpraca.

Nasza oferta

Szkolenia

Kadra naszych Trenerów to najlepsi eksperci, którzy chętnie podzielą się swoją rozległą wiedzą oraz zebranym przez lata doświadczeniem. Jako jedyni w Polsce posiadamy uprawnienia prowadzić certyfikowane szkolenia Akademii LEGO® Education. Za szkolenia odpowiada nasza Fundacja ALE Nauczanie, zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem oraz katalogiem szkoleń.

Nasza misja

Materiały dla nauczycieli

  Insights & Research - Artykuły, badania >>

 

Podręczniki, karty pracy

 • DUPLO Kompetencje społeczne - dodatkowe aktywności do zestawów 45009, 45010, 45018, 45019 [ENG] [PL*]
 • Pakiet "Nasze Społeczeństwo" - Podręcznik nauczyciela [ENG]
 • Nasze Miasto - Karta aktywności [ENG]
 • STEAM Park - Podręcznik nauczyciela [ENG] [PL*]
 • Zbuduj Emocje - Podręcznik nauczyciela [ENG] [PL]
 • STEAM Park - Karty pracy [PL*]
 • Zbuduj Emocje - Karta aktywności [ENG] [PL*]
 • STEAM Park - Karta aktywności [ENG] [PL*]
 • Zestaw Kreatywny - Karta aktywności [ENG] [PL*]
 • MAKER STEAM Park - Podręcznik nauczyciela [ENG] [PL*]
 • Kawiarenka - Podręcznik nauczyciela [ENG] [PL*]
 • Podręcznik 6 KLOCKÓW [wersja demo PL] [PL*]
 • Kawiarenka - Karta aktywności "Współpraca" [ENG] [PL*]
 • Pojazdy, Kosmos i Lotnisko - Dodatkowe aktywności [ENG]
 • Six Bricks Booklet [ENG]
 • Karty inspiracji >>
 • Scenariusze zajęć - 40+ [ENG]

 

* w celu uzyskania polskich materiałów skontaktuj się ze swoim opiekunem klienta

 

 

PRACOWNIE

Przykładowe propozycje pracowni dla grupy 24 dzieci

 

WARIANT 1

LEGO® DUPLO® Nasze Miasto
– 3 zestawy

LEGO® DUPLO® Ludzie Świata
– 1 zestaw

WARIANT 2

LEGO® DUPLO® STEAM Park
– 3 zestawy

LEGO® DUPLO® Ludzie Świata
– 1 zestaw

WARIANT 3

LEGO® SYSTEM Społeczność - zestaw startowy – 1 zestaw

LEGO® SYSTEM Figurki Zawody
– 1 zestaw

LEGO® SYSTEM Kosmos i Lotnisko
– 1 zestaw

 

 

W CELU DOPASOWANIA ODPOWIEDNIEJ PRACOWNI, PROSIMY O KONTAKT Z KONSULTANTAMI 

Chcesz przygotować szkołę na wyzwania przyszłości?

Poznaj ścieżkę wdrożenia

Rozwijanie umiejętności dzięki Coding Express

Naukę programowania można z powodzeniem rozpocząć już w przedszkolu. Na pewno wiele osób spotkało się terminem STEAM oznaczającym kompetencje, które szczególnie ważne okażą się w przyszłości. Są to umiejętności w następujących obszarach: Science, Technology, Engineering, Arts, Mathematics, czyli nauce, technologii, inżynierii, sztuce, a także matematyce. Kolejnym istotnym pojęciem jest myślenie komputacyjne, oznaczające umiejętność rozwiązywania skomplikowanych problemów za pomocą nowoczesnych narzędzi - postawa, jaką każdy powinien starać się wykształcić i stosować.

Rozwiązania takie jak LEGO DUPLO Coding Express to doskonałe wprowadzenie do świata kodowania dla dzieci. Całość oparta na koncepcie pociągu umożliwia intuicyjnie zrozumieć pojęć sekwencji, pętli oraz instrukcji warunkowej. Poprzez zabawę pobudzamy przede wszystkim zdolność do krytycznego myślenia, pewność siebie i kreatywność. Rozwijamy także umiejętność współpracy z innymi oraz pozostałe ważne kompetencje społeczne i emocjonalne.