fbpx

Wielkość czcionki:

  • A
  • A
  • A

Kontrast strony:

  • A
  • A
  • A

AKCES Edukacja na portalach społecznościowych

MAKER

MAKERSPACE - ciągłość tworzenia i uczenia się
z LEGO® Education

 

Serdecznie zapraszamy dyrektorów oraz nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej na konferencję warsztatową, połączoną z oficjalnym otwarciem MAKERSPACE na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie.

03 grudnia 2019 r. (wtorek)
godz. 12:30 – 17:00
Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie
ul. Broniewskiego 48

 

ZAPISZ SIĘ NA KONFERENCJĘ JUŻ DZIŚ!

 Warsztaty zostaną poprowadzone przez jedynych w Polsce certyfikowanych Trenerów Akademii LEGO® Education oraz Trenerów Fundacji ALE Nauczanie.

Istnieje możliwość zapisania się wyłącznie na jeden z bloków warsztatowych: Edukacja przedszkolna LUB Edukacja wczesnoszkolna.

 

PROGRAM KONFERENCJI

program konf

Pani prof. dr hab. Edyta Gruszczyk-Kolczyńska z Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie to wybitny pedagog, znakomita znawczyni wychowania i wspomagania rozwoju małych dzieci oraz metodyki nauczania matematyki i pracy dydaktyczno - wychowawczej z dziećmi uzdolnionymi matematycznie.

CZYM JEST MAKERSPACE?

To miejsce kreatywne, którego głównym celem jest tworzenie prototypów, a także dzielenie się wiedzą, eksperymentowanie, majsterkowanie i uczenie się od siebie nawzajem. Dzieci mogą tu projektować własne rozwiązania, a nauczyciele doświadczą nowych metod pracy, zyskując świeże spojrzenie na edukację.

OPISY WARSZTATÓW:

 .........................................................................................................................................

 maker03

„Dziecięca motywacja oraz działanie pod wpływem inspiracji pojawiają się w obliczu szczerej chęci zrobienia czegoś, na czym im zależy. Najważniejszą powinnością nauczyciela jest więc dostarczenie uczniom odpowiednich narzędzi oraz zagwarantowanie nieskrępowanej swobody twórczej.”

SEYMOUR PAPERT
dydaktyk oraz pionier konstruktywistycznego modelu uczenia się

Tworzenie jest procesem wieloetapowym. Najpierw powstaje prototyp, który później jest modyfikowany i ulepszany w celu uzyskania najlepszego rozwiązania. Dzięki swojej prostocie oraz intuicyjności, system budowania klocków LEGO® stanowi idealne narzędzie do konstruowania prototypów. Każdy pomysł można w prosty sposób przekształcać i testować, 

A WSZYSTKO, CZEGO POTRZEBUJESZ TO ZALEDWIE GARSTKA KLOCKÓW.

Poznaj ideę MAKERSPACE

Zostań Ambasadorem Przyjaznej Edukacji

 

O LEGO® Education

Od przedszkola do szkoły podstawowej i dalej – LEGO® Education to system dla edukacji z narzędziami dydaktycznymi opracowanymi w myśl zasady „nauka przez zabawę” oraz rozbudowanym wsparciem merytorycznym dla nauczycieli, ze szkoleniami i materiałami skorelowanymi z Podstawą Programową.

Niezależnie od tego, czy pracujesz z maluchami, które dopiero poznają świat czy też uczysz podstaw projektowania inżynieryjnego zaawansowanych ósmoklasistów – rozwiązania STEAM pomogą Ci zaangażować ich w rzeczywiste projekty.

 

Newsletter

Zapisz się już teraz