fbpx

Wielkość czcionki:

  • A
  • A
  • A

Kontrast strony:

  • A
  • A
  • A

AKCES Edukacja na portalach społecznościowych

Wsiądź na pokład LEGO® Education Coding Express

 

Coding Express to kreatywne, wszechstronne i intuicyjne rozwiązanie, które zainspiruje przedszkolaki do odkrywania wczesnych koncepcji kodowania, a jednocześnie pomoże w rozwinięciu krytycznych umiejętności XXI wieku, takich jak pewność siebie, kreatywność i współpraca.

Gdy dzieci umieszczą na torach kolorowe płytki funkcyjne te sprawią, że pociąg ożyje, wydając dżwięki klaksonu, włączając i wyłączając światła, zatrzymując się, tankując, czy też zmieniając kierunek jazdy. Rozwiązanie obejmuje materiały dla nauczycieli opracowane w celu zainspirowania ich do pomocy dzieciom w zrozumieniu podstawowych koncepcji kodowania, takich jak tworzenie sekwencji, pętli i instrukcji warunkowych.

 

 

Podręcznik Nauczyciela

Podręcznik Nauczyciela zawiera osiem scenariuszy zajęć. Cztery z nich są poświęcone zestawowi klocków z pociągiem, a cztery pozostałe korzystają z aplikacji Coding Express. Zajęcia zostały opracowane przy użyciu wytycznych naukowych, matematycznych i technologicznych opracowanych przez Krajowe Stowarzyszenie na rzecz Edukacji Młodych Dzieci (NAEYC, ang. National Association for the Education of Young Children) z siedzibą w Stanach Zjednoczonych.

Scenariusze zajęć

Swobodny dostęp do szeregu planów na zajęcia i pomysłów na działania, pomoże wychowawcom pobudzić ciekawość dzieci do odkrywania i uczenia się poprzez zabawę. Wszystkie zajęcia są stworzone przez nauczycieli dla nauczycieli. 

Karta "Na start"

Karta "Na start" to zbiór krótkich ćwiczeń, które ułatwią rozpoczęcie przygody z zestawem Coding Express w Twojej sali.  

Badania i spostrzeżenia

Dowiedz się więcej na temat tego jak nauczyciele korzystają na zajęciach z zestawu Coding Express. Coding Express Case Study

Poczytaj na temat tego dlaczego uczenie się kodowania przez najmłodsze dzieci jest tak ważne. A Playful Approach to Early Coding

 

cytat

 

Zajęcia na miarę XXI wieku

Rozwiązania LEGO® Education zostały opracowane tak, aby rozbudzać naturalną ciekawość i ułatwiać integrację dzieci w grupie. Stworzone we współpracy z naukowcami z uniwerystetów i nauczycielami – i przetestowane przez nauczycieli!

Dzięki zgodnymi z podstawą programową narzędziami LEGO Education, dostosowanymi do wczesnego uczenia się dzieci:

  • Kształtują umiejętności społeczne i emocjonalne przez samoregulację, zabawę w grupie i dzielenie się pomysłami
  • Rozwijają umiejętnośći rozwiązywania problemów przy pomocy scenariuszy opartych na zabawie
  • Badają jak działają rzeczy poprzez fizyczne interakcje i opowiadanie historii.

 

cd le

 

Zobacz w katalogu ↓

klik

Icons made by Freepik from www.flaticon.com

Newsletter

Zapisz się już teraz