Mikołajkowe spotkanie z LEGO® Education
Informujemy, że z przyczyn niezależnych konferencja została odwołana.
Odbędzie się w terminie późniejszym.
Serdecznie zapraszamy na konferencję połączoną z warsztatami, dotyczącą nowoczesnych metod edukacyjnych z wykorzystaniem rozwiązań LEGO® Education.
05 grudnia 2019 r. (czwartek)
godz. 14:00 - 17:30
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli
Zachodniopomorskie Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej
ul. Hoża 6, Szczecin
REJESTRACJA NA WARSZTATY
Istnieje możliwość zapisania się na dwa wybrane warsztaty.
Zgłoszenia indywidualne/grupowe, wyłącznie w formie elektronicznej, należy przesłać na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Warsztaty zostaną poprowadzone przez jedynych w Polsce certyfikowanych Trenerów Akademii LEGO® Education oraz Trenerów Fundacji ALE Nauczanie.
OPISY WARSZTATÓW:
Klasy 1-3 SP
"Robotyka w edukacji przyrodniczej"
LEGO® Education WeDo 2.0
Zadawanie pytań, poszukiwanie odpowiedzi i rozwiązywanie problemów to sposób na wprowadzenie do edukacji wczesnoszkolnej metod znanych z prawdziwych projektów naukowych. Takie podejście zakłada budowanie nowej wiedzy przez uczniów na podstawie wniosków z prowadzonych badań własnych oraz dzielenie się nią z innymi. Na warsztatach będzie można samodzielnie doświadczyć jak, dzięki praktycznym rozwiązaniom edukacyjnym, na przykład LEGO® Education WeDo 2.0, abstrakcyjne założenia stają się rzeczywistością. Unikatowe połączenie podstaw programowania, edukacji przyrodniczej i technicznej z popularnymi klockami oraz przygotowanymi materiałami dla nauczycieli, ożywi każde zajęcia w szkole.
.........................................................................................................................................
JAK UCZYĆ W XXI WIEKU?
Wyzwania współczesności
Ciągłe i coraz szybsze zmiany na świecie wymagają nowych metod i narzędzi do uczenia się. Podejście edukacyjne STEAM powstało jako odpowiedź na potrzeby gospodarki XXI wieku. Koncepcja łączy elementy nauki, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki (ang. Science, Technology, Engineering, Art and Mathematics) z pracą projektową i praktycznym podejściem.
Choć trudno przewidzieć jak będzie wyglądał świat za 15-20 lat to naszym zadaniem jest przygotować do niego uczniów. Jakie umiejętności rozwijać? W erze sztucznej inteligencji niezbędne będzie holistyczne wykształcenie, łączące zarówno umiejętności interpersonalne, społeczne, komunikację i inteligencję emocjonalną jak i obliczenia, programowanie, czy projektowanie.