fbpx

Wielkość czcionki:

  • A
  • A
  • A

Kontrast strony:

  • A
  • A
  • A

AKCES Edukacja na portalach społecznościowych

LEGO® Education Early Learning - zestawy przedszkolne


dzieci duplo
Dzieci w przedszkolu łatwo uczą się dzięki swojej ciekawości świata. Zestawy Early Learning LEGO® Education stymulują naturalną ciekawość dając narzędzia do tworzenia i testowania swoich dzieł, ćwiczenia małej i dużej motoryki, logicznego myślenia i rozwijania umiejętności społecznych.  Biorąc pod uwagę dziecięcą wrażliwosć i wyobraźnię pozwalają przedszkolakom na własne aranżowanie przestrzeni i odgrywanie ról. Przy okazji zabawy dzieci rozwijają kompetencje STEAM, uczą się czytać, przygotowują do pisania i budują pewność siebie.  

Lego® Education wspiera nauczycieli przedszkolnych, żeby łatwiej im było w pełni wykorzystywać możliwości zestawów. Nauczyciele mogą zacząć od karty "Pierwsze kroki", która zawiera ćwiczenia ułatwiające korzystanie z rozwązań dedykowanych dla przedszkola. Scenariusze zajęć pomagają w codziennej pracy.  Karty inspiracji podsuwają pomysły dzieciom i nauczycielom. Szkolenie zapewnia konieczną i wystarczajacą do prowadzenia zajęć wiedzę i umiejętności.  Przedszkola i szkoły wykorzystujące w codziennej pracy rozwiązania LEGO Education mogą włączyć się do programu Ambasador Przyjaznej Edukacji  - jest to przestrzeń wymiany informacji i inspiracji z codziennej pracy.


W przedszkolu dzieci rozwijają umiejętności potrzebne na dalszych etapach życia nie tylko w nauce. Zestawy STEAM Park i Mój Świat XL wspierają ten rozwój. Dzieci stają się w zabawie architektami, inżynierami i reżyserami. Mają możliwość nauczyć się podstaw wiedzy o świecie i relacjach międzyludzkich opierając się na wyobrażni i współpracy. 

 

Coding Express w ciekawy sposób zapoznaje dzieci z podstawami kodowania.  Przedszkolaki sterują pociągiem za pomocą kolorowych płytek poznając zasadę działania instrukcji warunkowych i pętli. Zestaw ten kładzie nacisk na podstawy myślenia komputacyjnego.

 Emocje przedszkoleRozwój umiejętności społecznych - empatii, zrozumienia relacji międzyludzkich wspiera zestaw LEGO® Education Emocje. Story Tales - Opowieści wspierają rozumienie następstw czasowych i ciągów przyczynowo-skutkowych i  umiejętność układania i opowiadania historii.  Podobnie umiejętności językowe w zakresie opisywania rzeczywistości i tworzenia opowieści są wspierane przez zestawy ZwierzętaLudziki. U dzieci  rozwija się nie tylko umiejętność mówienia, ale również słuchania historii innych. Są to doskonałe rozwiązania dla reżyserowania zabaw w odgrywanie ról, które są dla dzieci na tym etapie rozwoju bardzo ważne. Pozwalają nie tylko uczyć się nowych rzeczy, ale też oswajać lęki i rozładowywać trudne emocje. Takie zabawy pomagają również zauważyć pewne potencjalne trudności, dzięki czemu mogą być elementem diagnozy psychologiczno-pedagogicznej.
Zwierzęta Duplo Przedszkole

Zestaw Literki skierowany jest do grup, które uczą się liter i zaczynają naukę czytania. 

Maszyny proste to zestaw pełen kół zębatych, przekładni i dodatkowych elementów, który uczy logiki, zależności przyczynowo - skutkowych. Daje dzieciom możliwość obserwacji praw fizyczych w działaniu ucząc je przy okazji podejścia inżynierskiego do rozwiązywania problemów, testowania i poprawiania swoich pomysłów. 

6 klocków metoda pracy opracowana przez LEGO Foudation dla przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej, w którym korzystając z 6 kolorowych klocków dzieci podejmują szereg aktywności od ćwiczeń fizycznych i zabaw na dworze, rozwijania wyobraźni przestrzennej po zajęcia manualne i rozwijanie umiejętności współpracy.  Przy wprowadzaniu metody 6 klocków w grupie przedszkolnej można korzystać z dużych zestawów (Steam Park, Mój świat XL). 

Katalog rozwiązań przedszkolnych LEGO® Education

Lego Education przedszkole broszura

 

 

 

Newsletter

Zapisz się już teraz