fbpx

Wielkość czcionki:

  • A
  • A
  • A

Kontrast strony:

  • A
  • A
  • A

AKCES Edukacja na portalach społecznościowych

LEGO® Education SPIKE™ Essential

Zestaw LEGO® Education SPIKE™ Essential zachęca uczniów klas 1–3 szkół podstawowych do nauki przedmiotów STEAM. Pozwala ćwiczyć umiejętność rozwiązywania problemów podczas zabawy, rozwija wytrwałość i samodzielne myślenie.

Zestaw SPIKE Essential jest częścią systemu nauczania LEGO i zachęca uczniów do badania zagadnień związanych z przedmiotami STEAM, równocześnie rozwijając ich zdolności językowe i matematyczne oraz wspierając rozwój społeczno-emocjonalny. Dostosowane do standardów nauczania moduły lekcyjne bazują na zagadnieniach z życia codziennego i wykorzystują minifigurki, z którymi można się utożsamiać, oraz znane elementy konstrukcyjne LEGO — dzięki temu uczniowie mogą rozwiązywać problemy, opowiadając historie. 

najnowsze kontinuum pełne 2021

Zestaw SPIKE Essential umożliwia programowanie za pomocą bloków z ikonami i poleceniami słownymi prostego sprzętu — takiego jak inteligentny Hub, silniki, matryca świetlna oraz czujnik kolorów — dzięki czemu nauka przedmiotów STEAM jest interaktywna. Uczniowie współpracują ze sobą w celu znalezienia kreatywnego rozwiązania problemu i dopracowują je metodą prób i błędów.
Nauczyciele mogą z łatwością rozpocząć zajęcia i przechodzić z jednego modułu do drugiego, wykorzystując elastyczne zintegrowane ramy nauczania i dostosowane do poziomu kompetencji materiały do rozwoju zawodowego.
(Zestaw SPIKE Essential używany jest również podczas międzynarodowego konkursu robotycznego FIRST® LEGO® League, który zachęca uczniów do pracy zespołowej i wykształcania nowych umiejętności).

Kluczowe cechy

Prawdziwie międzyprzedmiotowe rozwiązanie STEAM

SPIKE Essential 45345 stworek kolorowe klockiWspieraj całościowy rozwój dzieci, w płynny i przemyślany sposób łącząc naukę języka, matematyki i kształtowanie zdolności społeczno-emocjonalnych z nauką przedmiotów STEAM. Wszystkie zajęcia SPIKE Essential mają spójną strukturę i wykorzystują elastyczne zintegrowane ramy nauczania, które pomagają uczniom rozwijać zdolność samodzielnego myślenia.

Wciągające zadania, które pozwalają ćwiczyć rozwiązywanie problemów oraz minifigurki, z którymi można się utożsamiać

Zachęć uczniów klas 1–3 szkół podstawowych do nauki przedmiotów STEAM dzięki praktycznym lekcjom dostosowanym do wieku dzieci. Uczniowie mogą posiłkować się zagadnieniami z życia codziennego, minifigurkami, z którymi można się utożsamiać oraz opowiadanymi historiami, aby rozwiązywać problemy w ciekawy i sensowny sposób.

SPIKE Essential 45345 domek z fioletowym stworemPostępy w nauce z roku na rok

Poszerzaj wiedzę i umiejętności uczniów z roku na rok. Rozpocznij od prostych zagadnień i dostosowuj materiał do poszczególnych klas, wykorzystując klocki LEGO, prosty sprzęt i intuicyjne elementy programowania, takie jak bloki z ikonami i poleceniami słownymi. W ten sposób przygotujesz uczniów do bardziej zaawansowanych lekcji, jakie pozwala prowadzić zestaw SPIKE Prime, i przyzwyczaisz ich do spójnej struktury modułów oraz aplikacji.

Nieograniczone możliwości nauki

Zwiększ możliwości nauczania, zapoznając siebie i swoich uczniów z wzajemnie powiązanymi rozwiązaniami, jakie oferuje system nauczania LEGO. Połącz zestaw SPIKE Essential z innymi rozwiązaniami, takimi jak zestawy BricQ Motion, aby uzyskać dostęp do nowych możliwości nauczania, które wspierają zaangażowanie i samodzielność uczniów.

Zestaw

SPIKE Essential 45345 png zestaw

LEGO® Education SPIKE™ Essential
sprawdź cenę

 

Pobierz aplikację

Wymagania sprzętowe dla aplikacji

Scenariusze zajęć

 

Newsletter

Zapisz się już teraz