fbpx

Wielkość czcionki:

  • A
  • A
  • A

Kontrast strony:

  • A
  • A
  • A

AKCES Edukacja na portalach społecznościowych

Poznaj LEGO® Education SPIKE™ Prime

 Zachęć uczniów do nauki przedmiotów STEAM z LEGO® Education SPIKE™ Prime

Pomóż całej klasie w nauce przedmiotów STEAM dzięki LEGO® Education SPIKE™ Prime — nowemu, praktycznemu rozwiązaniu dla starszych uczniów szkół podstawowych. System przeznaczony jest dla każdego — bez względu na poziom wiedzy.

Przedstawiamy LEGO® Education SPIKE™ Prime — najnowszy element kontinuum nauki przedmiotów STEAM z LEGO Education.

45678 ModDetail 13Od łatwych lekcji początkowych do nieograniczonych, kreatywnych projektów — LEGO Education SPIKE Prime rozwija umiejętności krytycznego myślenia, analizowania danych i rozwiązywania złożonych, rzeczywistych problemów u wszystkich uczniów, bez względu na ich dotychczasowy poziom wiedzy. Rozwiązanie to składa się z klocków LEGO, programowalnego elementu HUB z kilkoma portami, języka programowania Scratch oraz modułów do nauki STEAM rozwijających pewność siebie i umiejętność krytycznego myślenia. Dla bardziej zaawansowanych użytkowników istnieje także możliwość programowania w zaszytym w oprogramowaniu języku tekstowym MicroPython.

Łatwe projekty dla początkujących z serii LEGO Education SPIKE Prime spełniają wymagania programu nauczania i można w całości wykonać je w czasie 45-minutowej lekcji, łącznie z budowaniem i programowaniem. Szkolenia dla nauczycieli, przewodniki dla początkujących i podręczniki z gotowymi planami lekcji pozwalają nauczycielom rozwijać u uczniów pewność siebie i znajomość przedmiotów STEAM, co zapewni im sukces w przyszłości.

System LEGO Education SPIKE Prime będzie również używany podczas FIRST® LEGO League — międzynarodowego konkursu robotycznego, który zachęca uczniów do pracy zespołowej i wykształcania umiejętności przydatnych na zmieniającym się rynku pracy.

Rozwijanie zdolności krytycznego myślenia poprzez złożone, wciągające i dostosowane do indywidualnych zainteresowań wyzwania STEAM

45678 ModDetail 11LEGO® Education SPIKE™ Prime to najlepsze narzędzie do nauki przedmiotów STEAM dla uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej. SPIKE Prime to kolorowe klocki, łatwy w użyciu sprzęt i intuicyjne programowanie metodą „przeciągnij i upuść” w języku opartym na Scratch. System ten przez zabawę uczy krytycznego myślenia i rozwiązywania złożonych problemów, nie pozwalając uczniom nudzić się nawet przez chwilę, bez względu na stopień ich zaawansowania.

Począwszy od projektów dla początkujących, po nieograniczone możliwości kreatywnego projektowania, SPIKE Prime poprzez zabawę umożliwia uczniom opanowanie podstaw przedmiotów STEAM i przyswojenie niezbędnych w XXI wieku umiejętności, by mogli zostać architektami innowacyjnych rozwiązań przyszłości.

Scenariusze zajęć zgodne ze standardami

Aplikacja LEGO® Education SPIKE™ zawiera wprowadzenie oraz 4 moduły z ćwiczeniami obejmującymi przedmioty STEAM w zakresie zgodnym z programem nauczania, w których szczególny nacisk położono na inżynierię i informatykę. Ćwiczenia, stworzone z myślą o uczniach klas 4–8 SP i zoptymalizowane pod kątem 45-minutowych lekcji, mają nieustannie zachęcać dzieci na wszystkich poziomach zaawansowania do krytycznego myślenia i rozwiąz sprawnego przeprowadzenia lekcji, nawet jeżeli nie mają w tym doświadczenia.

Pierwsze spotkanie z LEGO® Education SPIKE™ Prime w Lusowie

 

Zestawy

 


 

Newsletter

Zapisz się już teraz