fbpx

Wielkość czcionki:

  • A
  • A
  • A

Kontrast strony:

  • A
  • A
  • A

AKCES Edukacja na portalach społecznościowych

Poznaj STEAM z LEGO Education

Czym jest STEAM?

kompetencje STEAM

STEAM (ang. Science, Technology, Engineering, Art and Mathematics) to edukacyjne podejście do uczenia się, które wykorzystuje Naukę, Technologię, Inżynierię, Sztukę i Matematykę jako sposób na nakierowanie uczniów w ich poszukiwaniach, dialogach i krytycznym myśleniu. Dzięki temu kształcimy uczniów zdolnych do podejmowania przemyślanego ryzyka, chętnych uczenia się przez doświadczenie, wytrwałych w rozwiązywaniu problemów, chętnych do współpracy i działających poprzez proces twórczy. To są innowatorzy, pedagodzy, liderzy i uczniowie XXI wieku!

  • Susan Riley, Arts Integration Specialist

Więcej o podejściu STEAM w Edukacji przeczytasz w naszym artykule:  STEAM  

 Wartość koncepcji STEAM

WykresyWszyscy nauczyciele na całym świecie mają niesamowity, a jednocześnie niezmiernie trudny obowiązek. Kształtować młode umysły swoich uczniów i przygotowywać ich na wyzwania przyszłości. Jednakże ze względu na dynamicznie zmieniający się świat i charakter pracy może to być niezwykle ciężkie zadanie.

Niedawno opublikowane badania wskazują, że niemalże 2 na 3 uczniów dziesiejszej szkoły w przysżłości będzie pracować w nieistniejących do tej pory zawodach.
Te same badania pokazują również, że prawdopodobnie 80% przyszłych miejsc pracy będzie wymagać znajomości nauki, technologii, inżynierii oraz umiejętności matematycznych. a  ok. 71% wszystkich nowych miejsc pracy w STEAM będzie dotyczyć zagadnień informatycznych.  (  Pełne badania )

Trend 2022Zatem jakie umiejętności powinni dziś zdobyć uczniowie, aby sprostac wyzwaniom, które ich czekają w przyszlości? Odpowiedź jasno pokazuje raport przygotowany przez Światowe Forum Ekonomiczne wskazujący konkretne umiejętności pracowników, porządane przez pracodawców.  Wynika z niego, że wartościami, która będą najbardziej oczekiwane są umiejętność myślenia analityczniego, akywnego uczenia się i kreatywność, a tego wszystkiego uczniowie mają okazję zaznać stosując podejście STEAM w edukacji.  ( Pełny raport: Future of Jobs Report, World Economic Forum )

Poznaj STEAM z LEGO Education

LEGO® Education oferuje szeroką gamę propozycji edukacyjnych STEAM z materiałem dostosowanym do potrzeb uczniów w każdym wieku i o różnych umiejętnościach. Dzięki naciskowi na kreatywność, współpracę i krytyczne myślenie rozwiązania edukacyjne LEGO Education wzmacniają zaangażowanie i pewność siebie uczniów.

LEGO Education zapewnia uczniom narzędzia, których potrzebują, aby zaangażować się w STEAM we wciągający sposób, a także pomaga im zgłębiać podstawowe umiejętności XXI wieku, takie jak rozwiązywanie problemów czy komunikacja. Uczniowie zdobywają praktyczne doświadczenie w trakcie zajęć STEAM, realizując jednocześnie podstawy programowe z różnych przedmiotów.

LEGO Education zapewnia także szereg dogodnień dla nauczycieli. Każdy chcący rozpocząć swoją pracę z rozwiązaniami LEGO Education może skorzystać z profesjonalnych szkoleń prowadzonych przez certyfikowanych Trenerów LEGO Education, a także z szeregu scenariuszy zajęć czy podręczników nauczyciela szczegółowo przybliżających zagadnienia związane z danym rozwiązaniem.

Poznaj najpopularniejsze rozwiązania LEGO Education wspierające STEAM dla poszczególnych grup wiekowych:

Edukacja przedszkolna

45024 Prod 01 1024x1011 640x480

Edukacja wczesnoszkolna

wedo2 300px 640x480

Szkoła Podstawowa kl. 4-8

45678 ModDetail 36

Szkoła Ponadpodstawowa

45544 mod gyroboy 01 Left 889x1024 640x480

Zachęcamy również do zapoznania się z naszymi rozwiązaniami wspomagającymi nauczanie:

Newsletter

Zapisz się już teraz