fbpx

Wielkość czcionki:

  • A
  • A
  • A

Kontrast strony:

  • A
  • A
  • A

AKCES Edukacja na portalach społecznościowych

Python i jego środowisko w aplikacji SPIKE™ Prime

 

Python preferuje środowiska wilgotne, występuje w lasach deszczowych i w dolinach leśnych rzek..... dobra, żartujemy ;)

Język programowania Python ma z tym sympatycznym zwierzątkiem niewiele wspólnego. 

Pisanie pierwszych prostych programów, analiza i wizualizacja danych, tworzenie stron internetowych, machine learning i deep learning, pisanie gier, analiza języka mówionego - to tylko część możliwości, jakie daje programowanie w Pythonie. 

Prosta składnia pozwala łatwo zacząć pracę z tym językiem już w szkole podstawowej. Uczniowie w klasach 7 i 8 poradzą sobie z pętlami, funkcjami i obiektami. Python jest następnym krokiem w nauce programowania po językach graficznych typu Scratch. W bardziej zaawansowanych grupach uczniów można zaproponować projekty łatwych aplikacji i zadania dotyczące elementów statystyki. 

 

Łatwe początki

Środowisko Python w aplikacji SPIKE™ Prime pozwala pisać oprogramowanie robotów stworzonych z zestawu. Framework spike ułatwia operowanie silnikami i czujnikami.

Samouczek "Pierwsze kroki" przeprowadzi początkujących przez podstawy działania na frameworku spike. Posiada podpowiedź na temat instrukcji warunkowych, typów danych, pętli i klas. Dzięki samouczkowi uczniowie mogą rozpocząć pracę z wyświetlaczem huba, programowaniem ruchu pojazdów i zbieraniem danych z czujników. 

Ułatwienie stanowi też tłumaczenie bloczków Scratcha na funkcje Pythona.

python w aplikacji SPIKE 3

Możliwości aplikacji

W bazie wiedzy po prawej stronie znajdziecie też dokumentację frameworka i dodatkowe przykłady do skopiowania i zastosowania w swoich projektach. Przetwarzanie danych z czujników ułatwiają dostępne funkcje matematyczne. Programy do lekcji w aplikacji są domyślnie w Scratchu, ale na stronie education.lego.com jest dostępny kod w Pythonie. Można go pobrać również tu:

Kod w Pythonie do lekcji w aplikacji SPIKE Prime

  

blog Python w aplikacji SPIKE Prime

Przykładowe lekcje dotyczące silników z programowaniem w Pythonie (po angielsku) Autorka:

 

Ania Bednarczyk

Newsletter

Zapisz się już teraz